U srijedu, oko 9 sati, policijski službenici PU krapinsko – zagorske zaustavili su osobni automobil kojim je upravljao 60-godišnji hrvatski državljanin, recidivist prometnih prekršaja.
Nadzorom vozila i vozača utvrđeno je da je 60-godišnjak ponovno upravljao vozilom prije stjecanja prava, zbog čega je uhićen.
Isti dan, u popodnevnim satima, uz optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz članka 216., Zakona o sigurnosti prometa na cestama, doveden je na Općinski sud u Zlataru, gdje je kažnjen novčanom kaznom od 130 eura, kaznom zatvora u trajanju od 40 dana, izrečena mu je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima ‘B’ kategorije na godinu dana, te mu je trajno oduzet osobni automobil.







