Priča o braku Nikole VII. Zrinskog te od promjeni vlasništva
U Trakošćanu održano predavanje „Draškovići i Nikola VII. Zrinski: Trakošćan i Klenovnik 1645. – 1651.“

GOOGLE VIJESTI Dodaj Zagorje International u omiljene izvore

U Dvoru Trakošćan je u subotu održano predavanje „Draškovići i Nikola VII. Zrinski: Trakošćan i Klenovnik 1645. – 1651.“ o zanimljivom poglavlju hrvatske povijesti. U predavanju se radilo o braku Nikole VII. Zrinskog i Euzebije Drašković te kratkotrajnoj promjeni vlasništva nad Trakošćanom i Klenovnikom.

Na predavanju je prof. dr. sc. Hrvoje Petrić predstavio najnovije spoznaje proizašle iz svog dugogodišnjeg istraživanja te približio okolnosti koje su Trakošćan i Klenovnik na nekoliko godina dovele u posjed obitelji Zrinski.

Poseban naglasak bio je na ulozi Nikole VII. Zrinskog, ali i širem povijesnom kontekstu odnosa obitelji Drašković i Zrinski tijekom 17. stoljeća.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.