Ministar zaštite okoliša u KZŽ
“Stražaplastika je primjer sustava gospodarenja otpadom kakav je potrebno razviti u cijeloj Hrvatskoj”

Slaven Dobrović, ministar zaštite okoliša i prirode, danas je u radnom posjetu Krapinsko – zagorskoj županiji. U Mariji Bistrici, Dobrović se susreo s načelnikom Josipom Miličkim Posjetio je Svetište Majke Božje Bistričke, a nakon toga i odlagalište otpada u Tugonici.

Infektivni otpad

Po dolasku u Zabok, održao je radni sastanak sa zabočkim gradonačelnikom Ivanom Hanžekom, a potom i sastanak na temu infektivnog otpada u Općoj bolnici Zabok. U Humu na Sutli, obišao je poduzeće Stražaplastika d.d., u pratnji direktora Josipa Grileca i načelnika Huma na Sutli Zvonka Jutriše.

Recikliranje plastike

– Riječ je bila o sustavu gospodarenja otpadom, odnosno, nadogradnji na sustav koju trebamo razviti u Hrvatskoj. Stražaplastika je upravo primjer kako to treba napraviti. Naime, radi se o recikliranju plastike, proizvodnji plastičnih materijala iz originalnih materijala, isto tako iz reciklata. Na pitanje kuda sa skupljenom plastikom, odgovor je u pogonima kao što je to Stražaplastika. Nije to jedini pogon u Hrvatskoj, ali je dobar primjer da ako se želi, može se – rekao je Dobrović.
U nastavku je posjetio i Krapinu, a onda će se uputiti u Krapinske Toplice, na svečanu sjednicu povodom proslave Dana općine.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.