Jedan je bio pijan, a drugi je divljao
ZASLUŽENO! Zagorska policija jučer pošteno ‘opelješila’ dva nadobudna vozača

U subotu, 23. kolovoza, oko 14.30 sati u Lupinjaku, policijski službenici su tijekom nadzora prometa zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 26-godišnji državljanin Slovenije. Nadzorom je utvrđeno kako je vozač upravljao vozilom brzinom od 102 km/h na dijelu ceste gdje je prometnim znakom ograničena brzina na 50 km/h.

– Zbog počinjenog prekršaja iz članka 53. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, prekoračenja brzine, vozaču je uručen prekršajni nalog s novčanom kaznom u iznosu od 1300 eura te zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima ‘B’ kategorije na području Republike Hrvatske u trajanju od tri mjeseca – izvijestila je PU krapinsko – zagorska

Također, jučer su policijski službenici u Krapini, oko 21 sat, tijekom nadzora prometa zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 22-godišnji hrvatski državljanin. Alkotestiranjem je utvrđeno da je 22-godišnjak upravljao vozilom pod utjecajem alkohola od 2,05 promila. Budući da je vozač iskazivao namjeru daljnjeg upravljanja vozilom, smješten je u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva – alkohola, sukladno članku 137. Prekršajnog zakona.

– Zbog počinjenog prekršaja iz članka 199. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, vožnje pod utjecajem alkohola, protiv 22-godišnjaka podnijet je optužni prijedlog s predloženom novčanom kaznom u iznosu od 1500 eura ili 60 dana zatvora te zaštitnom mjerom zabrane upravljanja vozilima ‘B’ kategorije u trajanju od tri mjeseca – dodaju iz policije. 

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.