Od 1. lipnja do 30. rujna
Općina Ljubešćica apelira na svoje mještane da poštuju zabranu paljenja vatre na otvorenom

Od 1. lipnja na području cijele Republike Hrvatske na snazi je zabrana paljenja vatre na otvorenom prostoru zbog početka protupožarne sezone.

Mjera se odnosi na spaljivanje, paljenje i loženje vatre na svim otvorenim prostorima, uključujući spaljivanje korova, biljnog otpada i drugih gorivih materijala te korištenje otvorenog plamena na mjestima gdje postoji povećana opasnost od požara.

Za nepoštivanje propisanih mjera predviđene su novčane kazne. U slučaju izazivanja požara sankcije su znatno strože te mogu uključivati visoke novčane kazne i kaznu zatvora.

Iznimno, u razdoblju od 1. lipnja do 30. rujna, svako loženje vatre na otvorenom prostoru potrebno je prethodno prijaviti nadležnoj vatrogasnoj postrojbi.

– Pozivamo građane na odgovorno ponašanje i poštivanje propisanih mjera kako bismo zajednički zaštitili ljude, imovinu i prirodu. Primijetite li dim ili požar, odmah nazovite 193 ili 112 – apeliraju iz Općine Ljubešćica.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.