Ako ste ljubitelj piva i želite proći jeftinije, možda ćete imati zanimljivu priliku. Hrvatska carina na prodaju je stavila više od 3000 limenki piva koje su ranije zaplijenjene na granici s Bosnom i Hercegovinom.
Na dražbi se nalazi 3456 limenki ‘Nektara’ Banjalučke pivovare, od po pola litre. Ukupno je riječ o 1728 litara piva, a početna vrijednost cijele količine iznosi 1728 eura. Jednostavnom računicom, cijena jedne limenke tako iznosi svega 50 centi.
U navedeni iznos uračunata su i davanja potrebna za puštanje robe u slobodan promet u Hrvatskoj, uključujući trošarinu i PDV.
Pravo sudjelovanja u dražbi imaju i građani i pravne osobe. Potrebno je prethodno uplatiti jamčevinu u visini 10 posto početne vrijednosti, odnosno 172,80 eura, i to najkasnije do 4. rujna u 9.55 sati.
Pivo je trenutno uskladišteno na Graničnom prijelazu Stara Gradiška. Ponude se mogu dostavljati od 26. kolovoza do 4. rujna u 10 sati, a njihovo otvaranje zakazano je za 7. rujna u 9 sati na Robnim terminalima Jankomir u Zagrebu.
Prije nadmetanja zainteresirani mogu pogledati robu 2. rujna od 9 do 10 sati, uz prethodnu najavu Područnom carinskom uredu Zagreb.
Carina pritom upozorava da se pivo prodaje po principu “viđeno-kupljeno“, bez ikakvog jamstva za robu.









