GENERACIJA MATURANATA - STROJARSKIH TEHNIČARA IZ 1978., NAKON 40 GODINA PONOVNO SE OKUPILA U SREDNJOJ ŠKOLI KONJŠČINA
EMOCIJE I SJEĆANJA NA STARE DANE: “Vrlo dobro znamo tko je kome bio najbolji prijatelj, ali i da među nama nikad nije bilo neprijatelja”

Punih 40 godina nakon završetka srednjoškolskog obrazovanja, generacija strojarskih tehničara koja je maturirala školske godine 1977./1978. okupila se ponovno u prostorijama Srednje škole Konjščina. Mane Jančić, profesor i razrednik nekadašnjeg 4.t razreda, dočekao je svoje učenike u učionici gdje su nekada, kako kaže, vježbali tehničko crtanje. Razrednik je, baš kao na pravom školskom satu, prozivao učenike te su svi u nekoliko crta prepričali gdje rade, čime se bave, a mnogi su ponosno rekli kako su postali i djedovi i bake.

Samo pet djevojaka

Nekadašnji se razred sastojao od 22 učenika, među kojima je bilo pet djevojaka, koje ističu kako im tijekom srednje škole nije nedostajalo smijeha, ali napominju i da su njihovi kolege uvijek bili spremni pomoći te da su kao razred bili vrlo složni. Nakon susreta u školi, prilikom kojeg ih je dočekao i donedavni ravnatelj prof. Dragutin Petanjek, učenici su krenuli prema groblju, kako bi položili vijence i zapalili lampione na grobovima dvojice preminulih kolega iz školskih klupa te na grobovima dvojice dragih profesora.

Druženje kod kleti

Bio je to susret ispunjen emocijama, suzama radosnicama, mnoštvom smijeha i prisjećanjem na dobre stare dane, simpatije i smicalice koje su zajedno radili. Svi se dobro sjećaju tko je s kime sjedio, tko je kome bio najbolji prijatelj, no, kažu, sjećaju se i da među njima nikada nije bilo neprijatelja. Druženje se nastavilo kod kleti jednog od bivših maturanata, a dogovoreno je da bi se sličan susret mogao ponoviti već iduće godine. (Nikol Kostanjevečki)

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.