Ulaganja u sportsku infrastrukturu
Mače dobilo moderan sportski centar s novim nogometnim terenom i stazom za trčanje

Općina Mače dobila je novo igralište s umjetnom travom i stazu za trčanje koji su namijenjeni cjelogodišnjem treniranju mladih. Projekt je realiziran uz financijsku podršku Općine Mače, Ministarstva turizma i sporta, Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine i Hrvatskih voda.

Načelnica Općine Mače Mladenka Mikulec Šimunec otkrila je kako su sportski tereni u pogonu već od listopada prošle godine i da su ovakve investicije ključne za Općinu Mače.

– Koristimo ih već od listopada prošle godine, ali zaslužuju službeno otvorenje. Ovakve investicije su velika stvar za Općinu Mače i za bilo koju općinu i bilo gdje u nekom ruralnom području. Lako je biti sportaš u velikom gradu kad imaš mogućnosti i puno prilika i puno dobre infrastrukture, no potrebo je ulagati u ruralna područja – konstatirala je načelnica Mikulec Šimunec.

Predsjednik NK Gaj Mače Dragutin Ščapec uime Ženskog nogometnog kluba “Savica” i Športskog društva “Lastavica” pozdravio je prisutne te naveo kako upravo sljedeće godine NK Gaj slavi 100. obljetnicu te da će im ovi tereni biti od velike koristi.

– Sljedeće godine klub slavi 100 godina osnutka i djelovanja. Osim centralnog terena, sada smo dobili prostor za cjelogodišnje treniranje kao i odigravanje utakmice kategorije Prstića, Zagića i Limača. Uime svih članova kluba i u vlastito ime zahvaljujem načelnici, Ministarstvu turizma i sporta i svima koji su pomagali i sudjelovali u uspješnom provođenju projekta izgradnje pomoćnog terena s umjetnom travom i stazu za trčanje. Zahvaljujem nogometnom savezu KZŽ na vrijednoj donaciji školi nogometa te županu Željku Kolaru na vrijednoj donaciji – izjavio je Ščapec.

Predsjednik nogometnog saveza Krapinsko – zagorske županije Stjepan Merkaš čestitao je svima koji su sudjelovali u realizaciji izgradnje igrališta te istaknuo ovo kao veliki napredak za nove generacije.

– Čestitamo svima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji ovog projekta. Mače je mala jedinica lokalne samouprave, ali ima velike rezultate. Posebno cijenimo infrastrukturne objekte poput glavnog igrališta koje je mali stadion s jednim od najljepših terena u Krapinsko – zagorskoj županiji, ali i šire. Ovo je napredak za nogomet, za nove generacije i naravno da će Mače participirati u najvišem rangu koje Hrvatsko zagorje trenutno ima – rekao je Merkaš.

Župan Krapinsko – zagorske županije Željko Kolar naglasio je rijetkost brige lokalnih samouprava o nogometnim klubovima te istaknuo Mače kao odličan primjer kako bi to trebalo izgledati.

– Nema puno ovakvih sredina u Hrvatskoj, a kamo li kod nas u Zagorju koji ovako kontinuirano i s entuzijazmom brinu o svojem nogometnom klubu. U današnje vrijeme svaki nogometni klub bez obzira u kojem rangu se takmiči, da bi radila njegova omladinska škola i da bi polaznici mogli trenirati treba imati jedno igralište s umjetnom travom. Mače je sjajan primjer drugim općinama i gradovima da se to može. Krapinsko – zagorska županija će se uključiti i sufinancirati izgradnju igrališta s 50 tisuća eura i opremit ćemo tribine s novim sjedalicama – naveo je župan Kolar.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.